Księga gości

“Wakacje spędzone w Paprotce zawsze należą do udanych :) Nie wyobrażamy sobie jeździć na odpoczynek w inne miejsce. Nowy, zadbany dom położony przy samym lesie. Super wyposażone pokoje, ekskluzywne łazienki, na zewnątrz grill i klimaciarskie miejsce do spędzania pogodnych wieczorów po intensywnym plażowaniu. Czytaj więcej

Program jarmarku dominikańskiego 2012

3 sierpnia (piątek)

17:00, 20:00 XIV GDAŃSKI FESTIWAL CARILLONOWY
CARL VAN EYNDHOVEN i gdańscy jazzmani
Scena Złota – Targ Węglowy

Carillon to zespół co najmniej 23 dzwonów, połączonych z klawiaturą umożliwiającą wykonywanie różnych utworów. Carillonista gra uderzając pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje się także podobny nieco do organów pedał nożny. Gdańskjest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony.

Carl van Eyndhoven jest znanym belgijskim carillonistą, a także inicjatorem nowych kompozycji na carillon w różnych składach. W repertuarze posiada standardy jazzowe i bardziej eksperymentalne utwory, m.in. z zespołem fusion. Podczas XIV Gdańskiego Festiwalu Carillonowego wystąpi z gdańskimi jazzmanami w dwóch koncertach, na których wykonają wspólnie standardy w stylach swing, latin i fusion, m. in.: You took advantage of me, After you’ve gone, Blue Bossa, Ain’t Misbehavin’.
Carl zagra na carillonie mobilnym „Gdańsk” (48 dzwonów o wadze od 9 do 845 kg).

Więcej: jarmarkdominikanski.pl

 

Comments are closed.